FONT_SIZE

SCREEN

PROFILE

Layout

MENU_STYLE

Cpanel

دلیل زنگ زدگی پیچ و مهره

فلزات زنگ زده می توانند مشکلات زیادی برای فروشندگان و مصرف کنندگان پیش بیاورد . از آنجایی که هر سازه آهنی با توجه به محل سرویس دهی و قرارگیری آن در خطر زنگ زدگی باشند ، برای جلوگیری از ایجاد چنین مشکلاتی راه حلی در نظر گرفت . برای جلوگیری از زنگ زدگی محصولات فلزی و موارد مصرفی نظیر پیچ و مهره و اتصالات غیر جوشی از مواد ضد زنگ استفاده کرد.

آنچه که به عنوان زنگ زدگی شناخه می شود در واقع اکسید شدن آهن در سازه های آهنی خواهد بود . ترکیب آب و اکسیژن باعث می شود این اکسید های آهن به شکل یک پوشش مقاوم و غیر واکنشی در امتداد سطح فلز ایجاد شود. در ادامه بخش های زنگ زده شروع به پوسته پوسته شدن می کنند و سطوح بیشتری را در معرض زنگ زدگی قرار می دهند. این فرآیند در صورت تداوم باعث آسیب های جدی به سازه خواهد بود. به خصوص در مورد اتصالاتی مانند پیچ و مهره، زنگ زدگی ها و خوردگی ها باید اصلاح گردد.

روش های حذف و از بین بردن زنگ زدگی

گاهی اوقات شرایطی اتفاق می افتد که جایگزین کردن پچ و مهره کار ساده ای نمی باشد و دردسرهای بسیاری ایجاد می گردد . از این رو بهترین روش برای جلوگیری از زنگ زدگی انواع پیچ و مهره و اتصالات این چنین ، انتخاب محصولی با متریال مناسب برای هر نوع استفاده خواهد بود .همچنین در مورد محصولاتی که قابلیت ضدزنگ ندارند، زدودن زنگ زدگی آن ها در زمان دپو محصولات کاری است که باید بطور دائم انجام گیرد. روش هایی برای زنگ زدایی وجود دارد که هرکدام میزان تاثیر متفاوتی را خواهد داشت :

سنباده زنی : در این روش بعد از باز کردن اتصال از کاغذ سنباده و امثال آن برای حذف زنگ زدگی استفاده خواهد شد . این روش از جمله ارزان ترین روش ها خواهد بود ، اما زمان زیادی می برد . همچنین برای استفاده مجدد از همان اتصال عموما به روغن کاری زیادی نیاز دارد.
پراکسید هیدروژن (هیدروژن پراکسید): زمانی که پیچ و مهره و اتصالات زنگ زده را باز کردیم نیاز داریم تا سطوح زنگ زده آن بویژه در قسمت رزوه را تمیز کنیم . می توان از هیدروژن پراکسید و برس سیمی برای این منظور استفاده کرد. این روش نیز روش نسبتا ارزانی است. پراکسید هیدروژن عموما در داروخانه ها یافت می شود و به عنوان سفید کننده از آن استفاده می شود.

پوشش‌ دهی یا رنگ زدن مجدد: از پوشش دهی می‌توان برای محدود کردن پیشروی زنگ زدن استفاده کرد. پس از پاک کردن زنگ زدگی از سطح خاصی از یک عنصر فلزی, نقاشی روی آن سطح می‌تواند به محافظت از فلز در مقابل اثرات محیطی مانند رطوبت، که به زنگ زدن منجر می‌شود، کمک کند. همچنین روغن کاری نیز می‌تواند اثر مشابهی داشته باشد.

پاک کننده زنگ زدگی: انواع برندهای مختلف پاک کننده زنگ زدگی از تولید کنندگان متعدد وجود دارد. اکثر آنها حاوی یک عامل حل کننده مانند اسید اسکالیک هستند که به صورت شیمیایی با اکسید آهن واکنش نشان می دهند تا از مواد پایه جدا شوند. این پاک کننده های ضد زنگ برای قطعات کوچک فلزی، مانند اتصالات و پیچ و مهره ها، مفید هستند که می توانند در زمان زنگ زدگی، اسپری شوند. برای استفاده از این مواد حتما به موارد ایمنی نوشته شده روی این محصولات توجه کنید زیرا بعضی از آن ها سمی و برای انسان مضر هستند.جهت مشاهده لوکیشن روی عکس کلیک نمایید 

Smartsupp Live Chat

🔰 ارتباط با ما 
👤مدیریت : احمد جاویدپور
📧 ایمیل مدیریت : mj@spjgroup.ir

☎️پشتیبانی فروش : 65610451_ 021
☎️فکس
: 65610454_021

📞همراه : 9545021_0919

📧 پست الکترونیک : info@spjgroup.ir

📌 آدرس کارخانه : جاده قدیم کرج ،کیلومتر 11 تهران کرج ، جاده شهریار ، شهرک صنعتی گلگون ، خیابان دوم شمالی ، خیابان جاوید ، پلاک 8 

🆔 شبکه های اجتماعی👇