FONT_SIZE

SCREEN

PROFILE

Layout

MENU_STYLE

Cpanel

پیچ آلن

پیچ آلن

پیچ آلن در اصل نوع مدرن شده  پیچ شش گوش خواهد بودت بعضی که در واقع پیچ آلن برای برطرف کردن ضعف های پیچ شش گوش در ابتدا تولید شده است و در طول زمان استاندارد تولید پیچ آلن دستخوش تغییراتی شده است تا هم اکنون به استاندارد کامل تولید رسید . پیچ آلن طبق استاندارد DIN912 تولید می شود که تبیین کننده نوع گل پیچ، ابعاد بدنده از پای پیچ تا سر پیچ و نوع و ابعاد دنده ها، طول گام و عمق دنده خواهد بود . بصورت استاندارد پیچ آلن تنها در دو کلاس 8.8 و 12.9 معرفی شده است که تولید هر دو نیز می بایست بصورت نیم دنده صورت پذیرد. اما استفاده گسترده و روز افزون پیچ آلن تولید آن بصورت تمام دنده و در گرید های مختلف آهنی 5.6 و فولاید 10.9 را نیز باعث شده است. گروه صنعتی جنرال استیل وارد کننده پیچ های آلن نیم دنده و تمام دنده در تمامی کلاس ها و از برند های معتبر کره ای، تایوانی و چینی می باشد. مزیت اصلی استفاده از پیچ آلن ایجاد تعادل برابر با تعداد کمتری پیچ می باشد. از این رو با استفاده از پیچ آلن با ایجاد تعداد سوراخ کمتر در قطعه کار نقاط تمرکز تنش که نقاط اصلی شکست قطعه کار هستند کاهش پیدا می کند و با استفاده از تعداد کمتری پیچ وزن کل قاب نیز کمتر خواهد شد.

پیچ های آلن گل کوتاه؛

این پیچ ها معمولا در قطعاتی که به علت نازک بودن بیش از حد نمی توان پیچهای آلن استاندارد را در آنها به کار برد و همچنین در کارهای با لقی محدود مورد استفاده قرار میگیرند.

پیچ های آلن سر تخت و پیچ های آلن سر پهن ؛

این پیچها در اتصالات نه چندان بحرانی نظیر محافظ های ماشین کاری، لوله ها، درپوشها و غیره مورد استفاده قرار میگیرند. استفاده از این پیچها برای مواردی که در آنها استحکام بالا و فشار زیاد مورد نیاز بوده و بایستی در آنها پیچ های آلن معمولی استفاده شود، توصیه نمگردد.

پیچ آلن کلاه دار ساده؛

پیچ آلن در شفتهایی از جنش روی، آلیاژهای ریخته گری حدیده ای و دیگر مواد نرم که اعمال گشتاورهای سفت کردن بالا در آنها نشدنی است بکار گرفته میشوند.

پیچ های آلن تخت در قطعاتی که میبایست به کرات تعویض شوند بکار گرفته میشوند. پیچهای آلن تخت باعث ایجاد آسیب دیدگی کمی بر روی سطح قطعه ای که بر روی آن قرار میگیرند میشوند. این پیچها را میتوان بر روی شفت های سخت کاری شده و همچنین به عنوان پیچهای تنظیم به کار برد. استفاده از این نوع پیچها بر روی دیواره های با ضخامت کم و توپی های نرم ترجیح داده میشود.

پیچ های آلن مخروطی؛

پیچ های آلن مخروطی برای اتصال دایم قطعات مورد استفاده قرار میگیرند. قابلیت نفوذ بالای این پیچها در داخل قطعه کار ،قدرت محور و نگهدارندگی بالایی را بدست میدهند. این پیچها در پاشنه های گردان و برای کارهای تنظیمی ظریف به کار میروند.
پیچ های زبانه دار و نیمه زمانه دار برای اتصال دایم یک قطعه به قطعه دیگر از این پیچها استفاده میشود. اغلب بجای میخهای بی سر از این پیچ ها استفاده میگردد.کارکردهای خوبی دربرابر قطعات سختکاری شده یا لوله های توخالی دارند.

 

 


جهت مشاهده لوکیشن روی عکس کلیک نمایید 

Smartsupp Live Chat

🔰 ارتباط با ما 
👤مدیریت : احمد جاویدپور
📧 ایمیل مدیریت : mj@spjgroup.ir

☎️پشتیبانی فروش : 65610451_ 021
☎️فکس
: 65610454_021

📞همراه : 9545021_0919

📧 پست الکترونیک : info@spjgroup.ir

📌 آدرس کارخانه : جاده قدیم کرج ،کیلومتر 11 تهران کرج ، جاده شهریار ، شهرک صنعتی گلگون ، خیابان دوم شمالی ، خیابان جاوید ، پلاک 8 

🆔 شبکه های اجتماعی👇